Nad tímto tématem jsem hloubal včera při cestě z práce, to jsem měl ještě horečku.

Začal jsem jíst či dělat XY a to mi moc pomohlo

Stále to slýcháme z okolí. Ta zhubla díky dýňové dietě a tamten se vyléčil z rakoviny díky bezinkovému vínu z bezinek trhaných za úplňku. Říkáme si “No to je ono” to je přesně, co já potřebuji a bude mi hej. Vidíme to úplně jasně, přece dýňová dieta, to není jako, dělená strava, co mám za sebou, nebo 3x týdně hodinu na pásu s trenérem Jardou, který mne popohání, aby mi srdeční tep nepadl pod 100 za minutu. Tohle je ono, již se nemusím trápit pro ztrátu váhy. Již si nemusím odříkat bůček, ale dám si bezové víno a budu v pohodě.

Jenže ouha!

Váha se nehne a dýňová dieta je pro mne jen jedna z dalších a jediné co dokázala, že dýně nechci vidět nejmíň rok. Bezové víno … hmmm nějak nezabírá. Jak to sakra? Čím to je?

Co bylo dříve vejce nebo slepice?

Vypadá to, že sem tento pradávný filozofický hlavolam nepatří, ale on sem patří a velmi. Jsme v životě v nějaké situaci a chceme, aby ta situace byla jiná. Některý, či některá se cítí tlustý. Někdo má rakovinu a logicky jí nechce. Někdo, jako třeba já, má jen angínu a taky jí nechce. A hledáme nějakou pomoc, jak z toho ven. Zkusme však posunout zarytý vzorec hledání pomoci a položit si otázku:

Pomůže mi se pohnout to, co hledám, nebo to najdu díky tomu, že se pohnu?

Jinými slovy: “Pomůže mi žít zdravěji syrová strava, nebo tím, že začnu žít zdravěji, zařadím do jídelníčku více syrové stravy?”

Myslím, že odpověď na tuto otázku nám pomůže zodpovědět, proč někomu něco funguje a někomu ne.

Znáte sami ten pocit, kdy jste již vyzkoušeli všechno možné a nedošlo k žádnému posunu?

Děkuji