Milý Mikulášku,

dorostl jsi do věku, kdy je čas jít dál a postoupit ze školky do školy.

2013-09-02 08.40.25

Kornout jsme dělali včera večer, kdy sis sám namaloval obrázky, které na něm chceš, společně jsme vystříhli z novin rákosníčka a nalepili na kornout.

První školní den

Dnes si budeš moci konečně otevřít učebnici matematiky, kterou jsme před tebou chránili celé prázdniny. Můžeš si konečně spočítat autíčka, lodičky a deštníčky. Budeme si stavět z kostek věže a třeba i zkoumat proč nám věž spadne.

Budeme si modelovat plastelínou, malovat vodovkami a vystřihovat klauny z papíru, aby tvoje prstíčky byly řádně připravené na psaní. Ve škole nám dovolili písanku Comenia Script, takže nebudeš jak tatínek, který psace píše jako prase a tak píše radši jen hůlkovým písmem, aby to po sobě přečetl.

Učebnici na prvouku jsme sice koupili, ale podíváme se na ní později, protože příběh Aničky, která jde s aktovkou do školy je trochu mimo nás, radši budeme chodit hodně ven do přírody, budeme se bavit o ptáčcích, kytičkách, keřích a stromech. Budeme se bavit o tom, jak je příroda živá a že je to tvůj kamarád. Naučíme se společně, jak toto kamarádství přírodě oplácet.

Slabikář s velkými obrázky si jen prohlédneme a začneme si v něm číst až příští rok, zatím budeme skládat slova z písmenek. Písmenka již znáš skoro všechna a tak si budeme skládat slova jako PES, TÁTA, MÁMA, DŮM, AUTO a další, která budeš chtít.

Na písanku je také ještě čas a tak si budeme malovat různé tvary a čáry, třeba stopa po krasobruslařce, budeme malovat a vybarvovat duhu a třeba si i navzájem počmáráme obličeje fixami.

Při tělocviku budeme jezdit na kole, chodit do aquáče, jezdit na snowboardu, dávat si běžecké závody s pejsky a sourozenci.

Někdo označuje první školní den jako den, kdy si přestáváš hrát a začínají povinnosti. Věř, že s maminkou uděláme maximum pro to, aby sis hrát nikdy nepřestal.

Celý život je přeci hra.

Přejeme Ti z celého srdce, aby sis tu hru užil s láskou a radostí.

P.S. Velice děkujeme základní škole Vrané nad Vltavou a základní škole Tachlovice, jmenovitě paní učitelce Haničce Tůmové, která je úplně úžasná a velmi nás podpořila ve snaze učit děti doma.