RAW recepty

Je to již několik let, co nejím maso a výrobky z něj, kosti, klouby apod. A tak nějak několik měsíců cítím, že by moje stravování chtělo změnu. čím dál víc do sebe cpu čokolády a bonbónů a toho cukru je opravdu hodně.

Naťukávači na živé stravě

Ne, že bych to dělal pro někoho jiného, dělám to pro sebe. A jak jsem tak byl ve fázi úvah a pozorování, dostávali se mi do života lidé, kteří živou stravu jedli 🙂

Velmi na mne zapůsobilo, když jsem se dozvěděl od člověka jen na plodech “já jím všechno ,na co mám chuť”. To se mi fakt hodně líbilo, protože to odráželo pravdu více, než já jsem vegetarián, já jsem vegan, já jsem fruktarián, já jsem vitarián apod. Prostě jím co chci. Ale ne takové to jím co chci, jdu si dát klobásu, ale jím co chce mé tělo. Tedy je zde určitý duchovní rozměr, já a má tělo jsme jedno. A to bylo pro mne klíčové, takto to vnímám.

Pokusy o přechod na živou stravu

První pokus si pamatuju velmi dobře asi před 2ma měsíci. Zrovna jsem jel v autě a povídali jsme si s kolegou o tom, jak je teď na živé stravě a jak se cítí super … super 🙂 No a tak jsem si řekl, že když jsem vydržel 40 dní půst, tak pár dní na syrové živé stravě v pohodě.

No po pár hodinách chutí na roztékající se hermelín na grilu mne to přešlo 😀

14ti denní experiment na živé stravě

Je to, čeho se aktuálně účastním. Řekl jsem si v hlavě a udělal dohodu sám se sebou, že 14 dní to na živé stravě půjde a po 14ti dnech si vše vyhodnotím a rozhodnu se co dál.

Aktuálně jsem ve fázi, kdy experimentuju, hledám recepty, pořídil jsem výkonný mixér a sušičku s termostatem, protože se nic nesmí zahřát přes 42 stupňů.

Experiment končí v pondělí a napíšu o tom, jak mi to šlo.

Aktuálně jím zelená smoothie, cuketové špagety, raw omáčky z rajčat či bazalky a avokáda, okurky, papriky, rajčata, banány, pomeranče apod.

Jestli na živé stravě zůstanu, budu uveřejňovat i recepty, které jsem sám vyzkoušel.

Blízcí a přátelé na živé stravě

Zdůrazňuji jasně a prohlašuji i pro sebe, že živá strava je pro mne, každý, včetně mojí rodiny, nechť si jí, jak chce a co mu je libo. Sám sebe budu pozorovat, zda budu mít nutkání druhým vařené jídlo hanit, či vyzdvihovat živou stravu a takového jednání se budu zdržovat.

Miluji vás bez ohledu na to, co jíte.

Pro zapamatování uvádím svoje fotky při začátku pokusu 🙂