free-large-love-example2

Naučte se vděčnosti – naučte se být za cokoli vděční. Naučte se být vděční za to, že Vám kdokoli pomohl či posloužil. Již pouhá myšlenka na to, co musel dotyčný vykonat pro to, aby Vám pomohl rozvíjí vaše srdce.

Naučte se soucitu – soucit je ctnost, kterou provádíte, když pomáháte ostatním naplnit jejich potřeby, proto plníme sny druhých. Pomáhat druhým při splnění jejich tužeb je důkazem lásky a oni to z Vás cítí.

Naučte se odpouštět – i když Vám někdo ublíží, ať to bylo úmyslně nebo ne, naučte se, že všichni dělají to nejlepší, co dovedou. Když všichni dělají věci, jak nejlépe dovedou, opravdu se snažili, tak jim jejich chyby a neúspěchy můžete odpustit. Jak dlouho si chcete ty křivdy nést, 10, 20, 30 let? Naučte se odpouštět a velmi se Vám uleví. Můžete pak s každým jednat s čistým štítem a nezatěžovat Vaše vztahy minulostí.

Naučte se pokoře – uvědomte si prosím, že Vy jste si Vaše tělo nedali. Vaše tělo je kombinací genů Vaší maminky a Vašeho tatínka. Nedali jste si ani Vaši inteligenci ani schopnosti. Prostě jste se takto narodili. Máte snad zásluhu, že máte IQ 110, nebo 90? Nemáte a když to budete vědět, že nemáte, budete pokorní a více laskaví k sobě i druhým.

Naučte se pochopení – tedy, podívat se na věc z druhé strany, někdy to velmi těžké, když Vás zákazník nařkne z něčeho, co jste neudělali. Třeba Vás obviní z toho, že jste zboží odeslali pozdě, ale přitom jste ho poslali včas, to jen spediční společnost popletla sklady a doručila zboží o den později. Jenže zákazník si nestěžuje vlastně na Vás, nadává, že nemá zboží včas a Vy jste jen první po ruce.

Naučte se odvaze – i ty nejlepší nápady jsou k ničemu, když jsou nakonec překryty pochybnostmi, laxností a nic neděláním. Co kdyby …. a Až bude to či tamto… je k ničemu. Jen Vás takové myšlenky a nálady odvádějí od akce. Odvaha vychází z Vašeho srdce, zahoďte pochybnosti, zvedněte pozadí a běžte to udělat!