Miláčkové drazí! Všimli jste si někdy, proč dostáváme přesný opak toho, co si navzájem přejeme?

Jak je to s přáním si?

Potkáme se a popřejeme si dobrý den, 9x z deseti je to jen naučené jako třeba kašlání, nebo pocení a to 1x z deseti stejně nemyslíme vážně, protože máme plnou hlavu myšlenek na to, jak zrovna tenhle den stojí za starou bačkoru.

Šťastné a veselé Vánoce si přejeme a předháníme se v nejoriginálnějším přání, zapojujeme vtip a kopírujeme kde co. A jaké máme Vánoce. Holky pečou cukroví, jak kdyby měl přijít hladomor. Ač mají 20 druhů, tak všechno často chutná stejně (tuk, oříšky, mouka, cukr) a my pěkně chválíme, jak je to dobré. U toho si vyslechneme 3 měsíční story o tom, jak jí bolejí nohy a kolik plechů vyhodila a kolik nocí probděla. Kluci zase vezmou útokem parfumérie, drogerie a textily a jako správní lovci se snaží odškrtat všechny položky na dopise Ježíškovi. Všechny nás pak děsně štvou přeplněné markety a lidé peroucí se o poslední vánočku v plastikovém obale. Děti se stresují již měsíc, že vystresovaná babička s připálenejma řízkama bude křičet na celý barák. Že by klid a pohoda?

Na narozeniny si přejeme velmi často zdraví a peníze. Když někdo přeje zdraví, tak má hned paralelně myšlenky o tom, jaké všechny má nemoci a aby to ten druhý chudák neměl taky tak. S penězma je to jak se zdravím, ti co je nejvíc chtějí, tak je nemají a za současného stavu vibrace ani mít nebudou.

Loučíme se a řekneme si dávej na sebe pozor. A proč? No protože je venku mlha a náledí a mohlo by se něco stát, tak na sebe prosím dávej pozor.

Budu na tebe myslet. No tedy ve skutečnosti nebudu, protože budu myslet na něco úplně jiného, když nebudu s tebou, budu mít jiné podněty. Ale vypadá to hezky.

Proč jsme tak pokrytečtí?

Už se Vám povedlo někomu popřát, ať se má, jak si zaslouží? Ať se o něj jeho zdraví stará, jak on se stará o svoje zdraví?

Na Vánoce by nikdo neměl být sám. A proč? To je samota něco jako prašivina nebo mor?

Jsme opravdu tak pokrytečtí a děláme to vědomě?
Nebo jen nevíme, že žijeme v iluzi přání, kdy si přejeme vyhnout se prvnímu a dostat druhé?

Funguje nám to, nebo dostáváme prvního přidáno?