Tomáš Roud

Miluji tě a děkuji ti ♥

Vegetariánství se někam zvrhává

Předně chci předestřít, že maso nejím 2 roky a pokud to někdo potřebuje škatulkovat, může použít označení vegetarián.

2013-07-21 09.50.17

Jasně si pamatuju na ten den, kdy jsem maso přestal jíst, bylo to 23. září 2011, tedy na rovnodennost. Začal jsem s 21 denním půstem a v návratové dietě jsem již maso nezařadil. Co si však rozhodně nepamatuju je důvod, proč se to stalo.

Je to kvůli soucitu se zvířaty – ano
Je to kvůli závadnosti masa – ano
Je to kvůli lehčí stravě – ano
Je to kvůli ekologii – ano
Je to kvůli nenásilí – ano
Je to kvůli ekonomice -ano
Je to kvůli karmě – ano

Zároveň však zbývá ještě něco a to neumím určit, nazvěte to vibrační stupeň, uvědomění, boží záměr, nevím, prostě se to stalo.

Propaganda vegetariánství

Je komické sledovat, jak se vegetarián snaží ukázat před ostatními, jak je unikátní a skvělý a co vše nedělá pro přírodu tím, že je vegetarián. Původně jsem chtěl napsat, že tomu nerozumím, ale vlastně rozumím, ego je komické.

Velmi mne pobaví človíček, který šíří mezi ostatní názvy myšlené jako urážky, jako “masožravec”, nebo “pojídač mrtvol” a jistě znáte i další.

Co mne už tolik nepobaví je úmyslné šíření strachu podpořené statistikami vycucanými z prstu. Uvedu pár příkladů:

Lidé co jí červené maso mají 3x větší šanci dostat infarkt … zajímavá loby drůbežáren
Maso ucpává tepny o 28% více … to je zas loby velkoobchodu ovoce zelenina
Nelžete dětem o původu masa … každé dítě ví, že ovce vám dobrovolně nedá nohu
V mase jsou výkaly … to v bramborech taky, z čeho asi myslíte, že rostou?
V mase jsou špatné látky … a v ovoci přiveženém přes půl světa ne?
Maso způsobuje poruchy erekce … tlak na mužské ego zabírá
Riziko BSE a dalších nemocí … tělo jen tak žádnou nemoc nechytne, kolem nás je miliarda virů a bakterií, které mají smůlu
Pokud jíš maso nejsi ochránce přírody … proč by pro Boha člověk, co jí maso nemohl pomáhat žábám přes silnici?
Jíst maso je prostě špatně … nejdůležitější důvod ze všech 🙂

Jaký je rozdíl mezi propagandou třeba komunistického režimu a propagandou vegetariánství, když používají stejné nepravdy?

Chudáci Eskymáci

Pokud by všechny tyto propagandistické řeči byly pravda, tak by muselo okamžitě vymřít několik set tisíc obyvatel naší planety, kteří žijí za polárním kruhem a nebo blízko něj. Třeba takoví Eskymáci v Kanadě nebo sibiřské národy mohou rovnou spáchat sebevraždu, protože jejich hlavní obživou jsou zvířata. Většinu energie získávají ze zvířat a to ve formě masa, mléka a samozřejmě kožešin k odívání a stanům, šlach pro luky a dalších částí zvířecích těl.

Nejsem zas tak skvělý v zeměpise, předpokládám však, že národy žijící na pouštích a prériích na tom budou podobně. Třeba takoví Mongolové moc rajčat asi nespapají.

Jednou jsem četl úžasnou diskuzi na internetu, kde se banda těch pravých vegetariánů hádala o tom, jestli se mohou jíst vejce. Po několikadenním osočování a nadávání se usnesli, že vejce možné jíst je, ale jen tehdy, pokud budu mít v chovu jen slepice a nebudu mít kohouta. Tedy zkráceně oplodněné vejce se jíst nesmí, protože tam je zárodek a neoplodněné vejce se jíst může. Jen tak mimochodem, zárodek se začne tvořit až pod kvočnou či v líhni, tedy při teplotě 42 st. Celsia.

Poctiví vegetariáni, vegani a vitariáni se hromadně upalte rovnou

A teď máme krásné dilema lidiček, co se snaží být ti nejpoctivější. Nejím maso ani vejce, nepiju mléko a nesladím medem, nenosím kožené boty a jím vlastně jen syrovou stravu, abych měl plnou dávku vitamínů a tak.

1) Nosím tedy jen bavlněné oblečení, na jehož výrobě se podíleli pouze lidé.
2) Bavlna nesměla být sázena a sklízena pomocí týraných upracovaných zvířat.
3) Doprava bavlny do továrny na látky musela být asi ručně lidmi na hlavě, protože lodě a letadla dělají spaliny a to zabíjí motýlky a housenky.
4) Vyrábět šaty z látky smějí pouze lidé, protože stroje jsou na elektřinu, která se bere z uhelných elektráren a to muselo být zabito a vyhnáno miliony živočichů kvůli těžbě uhlí.
5) Hotové šaty se ke mně dostaly také jen pěšky lidmi.
6) Zásadně chodím všude pěšky, protože na konci všech dopravních prostředků je spotřeba energie a tím zvířata trpí.
7) V zimě odcházím do teplých krajin, protože rýže a brambory se musejí vařit a mnou jedená mrkev a kedlubny pod sněhem moc růst nechtějí, z jedené jablek celou zimu mám překyselený organismus a do supermarketu nemůžu, protože na vypěstování zeleniny a dopravení do supermarketu pracují zvířata.
8) Nenosím kožešiny, ani kožené boty a pásky, buď nosím jen bavlnu a v zimě mrznu a nebo jsem se již odstěhoval třeba do Indie, kde je stabilních 30 stupňů celý rok.
9) Doma nemám hlídacího psa, protože to je zneužívání zvířat pro práci hlídání.
10) Opravdu věřím, že kokosové mléko z Argentiny je nedotčeno zvířetem a teplota při zpracování nepřesáhla 42 stupňů.

Všechno je Bůh

Bůh je všude a vše. V prostoru, v každém fotonu, gravitonu, v každém qarku, v každém protonu, neutronu a elektronu, v každé molekule. Bůh je v každé rostlinné i živočišné buňce. Bůh je v každé rostlině i živočichu. Bůh je vše a je ve všem.

Uvařená a zabitá mrkev je stejně tak Bůh jako zabité a uvařené kuře. 

Pojďme se prosím společně pomodlit za lidičky chycené v paradigma, kde si myslí, že dělají něco bohulibého, ale při tom šíří pouze mnohem více strachu a bolesti.

Pojďme společně poslat lásku všem, kteří jí nemají tolik, aby mohli respektovat druhé, že jsou jiní a tedy se jinak stravují.

Pojďme se společně přičinit o to, aby se lidé probudili a nalezli skutečného Boha, dostali se z okovů mysli a odložili svá ega.

1 Comment

  1. 250 000 let evoluce a pojídání masa utneme,uděláme tlustou čáru a jdem se pást.Teda nevim co budu dělat v zimě,ale čert vem evoluci. přes zimu si hodim šlofíka jako medvěd a proberu se zas na jaře.Nechám si narůst bachor,čepec,knihu a ostatní žaludky a bude mi fajn :-))))

Napsat komentář

© 2019 Tomáš Roud

Theme by Anders NorenUp ↑