Otrok je dle naučného slovníku člověk, který je na druhé osobě natolik závislý, že je nucen proti své vůli pro ni pracovat a je tím zbaven osobní svobody.

Média způsobují otroctví

Průměrný čech stráví u televize denně 4 hodiny. To je týdně 28 hodin a ročně 1461 hodin. Nebo ještě jinak, je to čtvrtina času, co je běžný člověk vzhůru. Tento čas je člověk ochoten věnovat jen proto, že existuje extrémní závislost na sledování televize. Jsme na emocích z televize tak závislí a tak se těšíme, co bude příště, že jsme ochotni tomu věnovat čtvrtinu života. Pokud se nám povede televizi vyhodit, přestaneme svoje mozky krmit strachem, zoufalstvím a dalšími emocemi, které tam jsou. Noviny a časopisy jsou pouze papírovou formou stejného obsahu.

Potravinový průmysl způsobuje otroctví

Kolik procent lidí si zajišťuje potraviny jinak než v obchodě? A je celkem jedno jestli v malých potravinách či v nějakém supermarketu. Umím si představit ten nával emocí, když vám doma děti křičí že mají hlad a supermarket má zavřeno. Kolik procent lidí si aspoň doma za oknem pěstuje bylinky?

Zdravotnictví způsobuje otroctví

Zdravotní systém by se zhroutil, pokud by byli všichni zdrávi. Zdravotní systém je založen na zisku a funguje jedině tehdy, pokud je koho léčit. Celý aparát Lékař – Lékárna – Lékárník – Lék v nás vybudovali závislost. Kolik procent lidí u sebe nosí prášky na bolest hlavy? Kolik procent dětí již polyká syntetické vitamíny?

Školský systém způsobuje otroctví

Pokud projdete školským systémem, ani si neuvědomíte, jakou ve vás vzbudil závislost. Naučíte se, jak je potřebná armáda proti teroristům, naučíte se, jak je důležitá policie proti demonstrantům, naučíte se, jak je potřebná vláda, aby se stát nerozpadl. Ve skutečnosti si vštípíte závislost na všech těchto věcech a tím méně jste svobodní.

Zaměstnání způsobuje otroctví

Každý zaměstnanec odevzdává ze svého platu polovinu peněz pro vládu, která pak ty peníze dává někomu jinému. Vytvořené myšlení, že mne bude zaměstnavatel využívat, vláda mne bude ždímat na daních, ani si nemůžu vzít volno k nemocným dětem, pokud mi to zaměstnavatel neschválí, to je svoboda?

Bankovnictví způsobuje otroctví

Máte účet v bance? Umíte si představit život bez účtu? Pravděpodobně těžko. Máte-li účet v bance, určitě máte i platební kartu a možná bezkontaktní, aby i bankéři věděli, kde přesně jste. Pravděpodobně máte i úvěr a pěkně odevzdáváte ze svojí práce úroky bankéři, který si peníze pro vás vytiskl v bance.

Jak získat zpět ztracenou svobodu?

Za prvé si musíme uvědomit, že nejsme svobodní, že jsme závislí otroci. Za druhé si musíme přiznat, že být závislí a žít v otroctví nám vlastně vyhovovalo. Za třetí se rozhodnout, že to tak již nechceme. Za čtvrté přemýšlet o svobodě, co pro mne znamená svoboda? Je pro mne svoboda, že si v lednu koupím jahody? Je pro mne svoboda, že mi stát zaplatí očkování pro děti?

Čím více budeme rozvíjet naše schopnosti býti samostatní, tím více budeme svobodní.